Hostivice – Španělský večer s Kytarovým duem Manera a Papi Garajem

Edita Adlerová a Kytarové Duo Manera
Tento program je speciálně připraven pro řadu koncertů v Hostivickém zámku 2019. Jedná se o večer plný temperametní španělské hudby. Edita Adlerová, jako nejlmladší Carmen v historii české opery, se této tematice věnuje již celou svou pěveckou kariéru, ztvárnila tuto roli jak na jevišti, tak vytvořila několik komorních projektů. Jeden z nich zazní právě na zámku v Hostivici.
Doprovázet ji bude vynikající české kytarové Duo Manera, které zaznamenalo již mnoho úspěchů svými koncerty. Jejich přesah tkví právě v tom, že kytarista Miroslav Žára se mnoho let zabývá mimo klasické hudby i hudbou flamencovou a tak dochází ke skvělé syntéze těchto dvou populárních stylů. Kytaristka Soňa Vimrová ho skvěle doplňuje, neboť oba interpreti jsou díky svému studiu u legendárního prof. Štěpána Raka vynikajícími hráči na tento nástroj.
Program bude obsahovat výhradně španělské melodie, které se vyznačují širokou škálou bohaté rytmiky, krásných melodií a nabízejí interpretům i posluchačům mnoho jižních emocí. Vrcholem večera budou jistě slavné árie z opery Carmen G. Bizeta. Vše v původních a originálních aranžích Miroslava Žáry, který bravůrně propojuje klasickou solidní hru s charakteristických stylem flamenca a tím docílí efekt úžasného zvuku, který působí naprosto autenticky.
Koncert je vhodný jak pro milovníky klasické hudby, tak i pro posluchače, kteří si vybírají něco speciálního a chtějí třeba cross over.
Tento komorní večer slibuje silný zážitek v nových hudebních kombinacích.
Jako host vystoupí vynikající hráč na cajón Juraj Papi Garaj.

About the author: Edita Adlerová